Saaremaa, kui Eesti kõige suurem saar on külalisi alati ligi meelitanud. Lisaks rikkalikule spaakultuurile, kaunile loodusele ja toredatele inimestele mängib saare atraktiivsuses oma osa ka ligipääsetavus. Puhata kohas, mis on muust maailmast veega eraldatud, on üsna ahvatlev.
Kõige populaarsem viis Saaremaale tulekuks on kasutada Eesti mandriosast, Virtsu sadamast parvlaeva, mis sõidab Muhu saarele Kuivastu sadamasse. Aastatega on praamid muutunud suuremaks, kiiremaks ja ilmastikukindlamaks, kuid sellest hoolimata tekib aegajalt olukordi, kus saarele sõitjaid on rohkem, kui laevad jõuavad üle vedada. Et selliseid situatsioone vältida, soovitame enne reisi osta e-pilet aadressilt www.praamid.ee . Pileteid saab osta kuni kaks kuud enne reisi. Kui e-teenindusest piletit ostma minnes avastad, et terve laev on täis broneeritud, ära heida meelt. Lisaks borneeringutele jäetakse igale laevale ruumi ka elavas järjekorras seisvatele autodele. Kui Sul broneeringut saada ei õnnestu, mine kõige populaarsematel sõidu aegadel (reedel ja pühapäeval) aegsasti sadamasse kohale.
 
Lääne-Eesti ringreisi tegemiseks saad Saaremaalt sõita naabersaarele Hiiumaale ning sealt edasi tagasi mandri Eestisse, Haapsallu. Saaremaa (Triigi sadam) ja Hiiumaa (Sõru sadam) vaheline liiklus toimib aastaringselt, kuid talveperioodil käib laev üle päeva. Suvel seevastu mitu korda päevas. E-pileteid saab Hiiumaale sõiduks osta 30 päeva ette.