Bänner

Kasulikud lingid

Teised saared

Saaremaale tuleksin meelsamini ?
 
Infrastruktuurid PDF Prindi

Infrastruktuuride arendamine on Saaremaale väga oluline, kuivõrd on tegemist saarega, mis samal ajal asub geograafiliselt väga soodsas asukohas.

Saaremaa seisukohalt on transpordiliikidest olulisemad meretransport ja õhutransport. Uute transpordiväravate loomine ja olemasolevate rekonstrueerimine tõstab kindlasti Saaremaa osa Läänemere majanduskeskkonnas ja transpordiskeemides.

Meretransport võib osutuda lähiaastatel Saaremaa üheks kiiremini arenevaks valdkonnaks.

Maakonna üle 1200 km pikkusel rannajoonel on kokku 15 merelaevadele sobivat sadamat, sealhulgas viis meresadamat sügavusega 4 - 6 m suurematele alustele ja väiksemaid jahisadamaid sügavusega üle 2,5 m.

Peale selle on veel hulgaliselt sadamakohti, mis sobivad rannakalapüügi paatidele ja purjeturismi arendamiseks. Sadamad asuvad hea teedevõrguga piirkondades, omavad vaba maad arenguks ja on tihti ka perspektiivse puhkeala läheduses.

Ühendus mandriga toimub ferry - tüüpi laevadega Kuivastu - Virtsu liinil. Ülesõit kestab 30 minutit.

Saaremaa asub rahvusvaheliste laevaliinide vahetus läheduses, mis sobiva sadama olemasolul võimaldab kiiresti suurendama hakata turismilaevade ja purjekate vastuvõtmist aga ka kuni Euroopa Liitu astumiseni Tax - Free kaubandust.

Kavandatakse mitmete uute laevaliinide avamist naaberriikidesse.

Kuressaare lennujaam asub Saaremaal. Lennujaam on avatud sise- ja välislendudele kõigil nädalapäevadel. Etteteatamisel teenindatakse võimalusel ööpäevaringselt ka väljaspool ametlikku tööaega.

Kuressaare lennujaama halduses on kaks ristuvat lennurada:
- suunaga 17/35 – pikkus 2000 m ja laius 30 m
- suunaga 05/23 – pikkus 799 m ja laius 30 m
Lennuradade kandevõime on kuni 100 tonni.

Kuressaare lennujaama koosseisu kuulub ka Ruhnu lennuväli, mis asub Kuressaarest 75 km kaugusel Liivi lahes paikneval Ruhnu saarel. Lennuväli hõlmab 31,6 ha suuruse territooriumi. Ruhnu lennuväljal on lennurada suunaga 14/32. Murukattega lennuriba pikkus on 600 m ja laius 60 m, sellest 12 000 ruutmeetrit (600 m x 20 m) on kaetud plastikust murutugevduskärjega.Teedevõrk on ajapikku välja kujunenud Kuressaarest lähtuvalt. Maakonnal on bussiühendus Eesti suuremate linnadega. Maanteede kogupikkus maakonnas on 3158,4 km.

Käivad uuringud püsiühenduse loomiseks mandriga. Kavandatav püsiühendus koos Saaremaa süvasadamaga muudaks kogu Lääne - Eesti piirkonna seniseid transpordiskeeme ning seob Saare maakonna ühelt poolt Eestiga ning teiselt poolt Läänemeremaadega.

 
 

Sündmused / Events

<<  Oktoober 2018  >>
 Es  Te  Ko  Ne  Re  La  Pü 
    
Saaremaa huvitavaim vaatamisväärsus on:
 
Bänner

Ilm Saaremaal