Bänner

Kasulikud lingid

Teised saared

Saaremaale tuleksin meelsamini ?
 
Lennuväli PDF Prindi


Kuressaare Lennuvälja kodulehekülg aadressil: www.kuressaare-airport.ee

Saare maakonnas asub ka Ruhnu saarel olev Ruhnu lennuväli.


Saare maakonnas on aegade jooksul olnud järgmised lennuväljad:

• Kuressaare,
• Aste,
• Kogula,
• Papisaare,
• Sääre,
• Ruhnu.

Kõik nad on rajatud omal ajal teatavatel sõjalistel kaalutlustel.

Käigusolevaid Kuressaare ja Ruhnu lennuvälju haldab AS Kuressaare Lennujaam. Lennuühendus toimub Tallinnaga ja väljaspool laevade navigatsioonihooega ka Ruhnuga.


Maakonna arengu kiirus sõltub liiklemise võimalustest, st. maakonna avatusest. Pidades silmas Saare maakonna arengueeldusi turismi puhkemajanduse ja kuurordimajanduse alal, on tõenäoline uute lennuliinide avamine ka edaspidi.

Piirivalve kordoni ja lennusalga helikopteri angaar

Kuressaare lennuvälja naabruses asuvas angaaris hakkab baseeruma üks kolmest piirivalve "Agusta Westland 139" kopterist.
Kõige operatiivsem päästevahend merel ja suurõnnetustel või looduskatastroofide korral on päästmine spetsiaalsete päästekopteritega. Mereäärse riigina on Eestil rahvusvaheline kohustus olla valmis osalema või vastu võtma rahvusvahelisi päästekoptereid. Samuti on riigisiseselt olukordi kus osutub vajalikuks kasutada päästekoptereid või tuleb koptereid kasutada elanikkonna turvalisuse suurendamiseks.


Aste ja Kogula lennuväljal on põhiliselt ajalooline väärtus, kuid võimalusi (lennuradade olemasolu) võib vaja minna purilennunduse edendamisel, väikelennukite klubi tekkimisel või eralennunduse huvides. Saaremaa atraktiivsuse säilumisel võib prognoosida purilendurite ja väikelennuki omanike huvi tõusu meie lennuväljade võimaluste vastu.

 
 

Sündmused / Events

<<  Сентябрь 2018  >>
 По  Вт  Ср  Че  Пя  Су  Во 
       1  2
  3  4  5
Saaremaa huvitavaim vaatamisväärsus on:
 
Bänner

Ilm Saaremaal