Bänner

Täna + lähiajal

Kasulikud lingid

Teised saared

Saaremaale tuleksin meelsamini ?
 
Aktiivne puhkus Saaremaal PDF Prindi

 

Aktiivne Puhkus annab võimalused seikluseks, puhkuseks ja looduse nautimiseks. Need, kes armastavad aktiivset puhkust, Saaremaal igavust ei tunne: loodusmatkad, kalapüük, ratsutamine, surf ja sukeldumine – seda kõike pakub Saaremaa!

 

Matkamine

Saaremaa mitmekesine loodus pakub matkamiseks aasta läbi lõputult võimalusi. Retk loodusesse lubab sul minna eemale linnakärast, kogeda põnevaid seiklusi ja kauneid vaateid ning kohtuda loomade ja lindudega. Saaremaa loodust saad peale jalutuskäikude nautida ka jalgratta- või ratsamatkal.


Jalgsimatkad:

 

Jalgrattamatkad:

 

Ratsamatkad:

 

Veematkad:

 

Geopeitus

Geopeitus on värskes õhus mängitav orienteerumismäng aardeotsimiseks, gepsimine aga orieteerumismäng, mis sobib meeskondlikuks nuputamiseks. Geopeitusest on välja kasvanud hulk mänge, kus lisaks GPS-iga orienteerumisele pead aarde leidmiseks lahendama nuputamisülesandeid. Eestlased on leiutanud gepsimise, kus on suur roll meeskonnatööl, looduse tundmisel, teadmistel ja nutikusel.

 

 

Seikluspargid

Kui soovid vürtsikat vaheldust linnapuhkusele või aktiivset ajaviidet oma perele, külasta kindlasti mõnda seiklusparki. Kõik rajad on muudetud täiesti turvaliseks ning abi ja juhendajad on parkides kohapeal olemas.

 

Leisi seiklusrada- Leisi keskuses, kaunis mändidega metsatukas, ootab Sind Leisi madalseiklusrada. Erinevatest köitest, võrkudest ja trossidest on puude vahele (kuni 150 cm kõrgusel maapinnast) rajatud mitmed takistused. Nende läbimine nõuab tasakaalu, osavust ja jõudu. See on suurepärane koht enda füüsise proovilepanekuks ja adrenaliinisüsti saamiseks.


Hea teada: rajal liiklemine toimub omal vastutusel ja spetsiaalset turvavarustust ei kasutata.

 

 

Hallikivi seikluspark - tegevusalaks on umbes üks hektar, kus võimalus seigelda looduskaunis männimetsas neljal erineval tasapinnal, 28 atraktsioonil. Batuut pakub tegevust ka kõige aktiivsematele mudilastele.

 

Kalapüük

Saaremaal saad kalapüüki harrastada jõgedel, järvedel ja merel. Kalapüük pakub hasartset ajaviidet ja võimalust privaatselt nautida puutumatut loodust. Parimad kalapüügiks sobivad jõed või järved asuvad keset maalilisi ja põliseid loodusmaastikke.

Kalapüügi saad edukalt siduda perepuhkusega – naudi paadisõitu ja veeatraktsioone ning puhka turismitaludes. Kala püütakse aasta läbi – parim aeg selleks on aga kevad ja suvi. Kui sa pakast ei pelga, proovi kindlasti ka talvist jääpüüki.

Peamised kalad, mida Saaremaa jõgedest ja järvedest püüda saad, on meriforell, haug, ahven, tuulehaug, särg, angerjas ning lest ja koha. Väikestel metsajärvedel on mõnus õngitseda linaskit.

Saaremaa põhjakallas, kus on suuremad sügavused ja külmem vesi, on väga hea koht punase kala ja lesta püüdmiseks. Lõunarannik on aga madalam ja seal leidub pigem röövkalu. Särjepüüdjate meelispaigaks on kevadeti põhiliselt Nasva jõgi. Mullutu-Suurlaht ja Karujärv on tuntud röövkalade püügikohad ning seal saab püüda ka linaskit. Samuti on peaaegu igas suuremas veesilmas vähid.

 

 

Kalakasvatused:

 

Veeturism ja veesport

Saaremaa meri, jõed ja järved pakuvad palju võimalusi nii harrastus- kui ka võistlusspordiks nii suvel kui ka talvel. Sobiva ranna surfamiseks leiad iga tuulesuunaga, parimad tingimused on purjelaua- ja lohesurfaritele. Saaremaa rannikul on suurepärane ka sukelduda.

 

Surf:

 

Sukeldumine:

 

Jahiturism ja küttimine

Jahipidamine on alati populaarne olnud. Saaremaal on kütitavateks loomadeks enamasti metssiga, metskits ja põder. Väiksematest ulukitest on jaht lubatud kährikule, rebasele, koprale, mägrale ja nugistele. Populaarne on ka linnujaht, kus peamiselt kütitakse parte, hanesid ja kurvitsalisi.

Eestis reguleerivad jahipidamist jahiseadus ja jahieeskiri. Välismaalastele on jahipidamiseks Eestis vajalik koduriigi jahitunnistus, Euroopa Liidu relvapass ning Eestis välja antud välismaalase jahitunnistus. Nõuetekohased dokumendid aitavad jahituristidele vormistada korraldajad või Eesti Jahimeeste Selts. Vajadusel saab ka relva laenata kohalikelt jahimeestelt.

 

 

Fotojaht

Väga populaarne on Eestis viimasel ajal nn vereta jaht ehk fotojaht. Fotograafia on üks maailma populaarsemaid hobisid.Pildistamine on hea võimalus puhkuse jäädvustamiseks ning üllatavatest pildistamisvõimalustest meil juba puudust ei tule. Puutumata loodus ning haruldane taime- ja loomariik muudavad Saaremaa põnevaks sihtkohaks loodusfotograafide seas. Moodne arhitektuur, mis seisab kõrvuti keskaegsete hoonete ja nõukogude võimu mälestistega, pakub samuti huvitavaid võimalusi.

Vaata lisaks:

 

Golf

Mäng või paar golfirajal on suurepärane võimalus veeta oma hommikuid või pärastlõunaid vabas õhus. Suvisel ajal on golf kindlasti üks mõnusamatest ajaveetmisvõimalustest keset puhast loodust. Golfimängust on saanud tervele perekonnale mõnusat hasarti pakkuv spordiharrastus, kus koos saavad kehalist koordinatsiooni, keskendumist ja kannatlikust harjutada nii vanad kui ka noored.

 

 

Paintball

Paintball on adrenaliinirohke „ellujäämismäng“, mis kogub Eestis aina suuremat populaarsust. Lahingud toimuvad elutruude paintballi relvade ja värviga täidetud plastikkuulidega. Mängimise eelduseks on, et oled vähemalt 14aastane, jõuad joosta ning armastad actionit.

Ideaalsed mängukohad on mahajäetud hooned või metsaalused - aga ära unusta, et selleks pead maa- või kinnisvara omaniku luba küsima! Kõige parem on koha planeerimise osas (kui otsustate ametlikult mänguväljakult kaugemale minna) teenusepakkuja käest nõu küsida.

 

 

 

 

 
 

Sündmused / Events

<<  Oktoober 2018  >>
 Es  Te  Ko  Ne  Re  La  Pü 
    
Saaremaa huvitavaim vaatamisväärsus on:
 

Ilm Saaremaal