Saaremaa sadam asukohaga Ninase külas Küdema lahe ääres on Tallinna Sadama sadamate pere noorim liige.
Kevadel 2006 valminud Saaremaa sadamas on 2 kaid kuni 200 meetri pikkuste reisilaevade teenindamiseks, lisaks kai sadama abilaevastikule ja ujuvkai väikelaevade teenindamiseks.
Tegemist on ainulaadse sadamaga terves regioonis – Saaremaa sadam on spetsiaalselt kavandatud-ehitatud reisilaevade teenindamiseks. Kaubalaevade teenindamiseks sadama infrastruktuur hetkel eriti ei sobi kuid astutakse samme sadama funktsionaalsuse tõstmiseks, et sadam leiaks kasutust ka väljaspool turismihooaega.

Sadama saamise lugu.
Saremaa sadamast räägiti pikki aastaid ja sadama asukoha valik läks üle kivide ja kändude.
Miks oli vaja uut reisilaevade sildumispaika just Põhja-Saaremaale? Igal suvel seilab Läänemerel sadakond kruiisilaeva. Lõviosa neist möödub mitu korda suve jooksul rahvusvaheliste laevateede vahetus naabruses asuvast Saaremaa läänerannikust. Saaremaa põhilised sadamad asusid senini peaasjalikult saare ida- ja lõunapoolsel küljel, läänerannikul on üksnes Veere sadam. Seega ei jää nad laevadele nö tee peale ette, pealegi on nende sadamate 2,5-6 meetrine süvis ebapiisav kruiisilaevade teenindamiseks. Saaremaa sadam on rahvusvaheliste laevateede vahetus naabruses ning sadamakoha looduslik sügavus on piisav suurimate Läänemerel seilavate kruiisilaevade teenindamiseks. 2014 suveperioodile on planeeritud vähemalt 10 külastust suurte kruiisilaevade poolt. Esialgseil andmeil on oodata 6500 kruiisituristi, neist üle poole on britid ja järgnevad sakslased.

 


 
 
Saaremaa   58°32.40' N  22°14.40' E
  Kruiisilaevade sadam, pontoon väikelaevadele
Kaardid: EK 515 ja 624 "Eesti merekaardid" 3. osa
AK 2222, 2223, 2816
Kaitstus:  
Maks. pikkus: 30.0 m
Maks. süvis: 5.0 m
Kaikohti: 30
Kinnitumine: Ujuvkai poikinnitusega või käigupoomide vahel
Navigatsioon:  
Raadiotelefon:

VHF kanal 14  "Tamme raadio"

Piirikontrolli võimalus:

Jah, tellimisel

Kontaktid:

Sadamakapten:
Telefon   (372) 6 100 703
Faks   (372) 6 100 704
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Valdaja: Aktsiaselts TALLINNA SADAM
Telefon   +372 6318555
E-post   See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Teenused:

Dušš
Elekter
Jäätmete kogumine
Joogivesi
Külaliskai
Wifi
Passikontroll
Saun
Toidukauplus 9000 m
WC


 

Saaremaa sadam 3D panoraam (Flash nõutav)

Koduleht: http://www.ts.ee/saaremaa-sadam

Eesti sadamaregister: http://www.sadamaregister.ee/SadamaRegister/sadam/305


Seotud: Sadamad,