Käkisilm on kitsa läbipääs Saaremaa ja Vilsandi vahel. Käkisilma süvendatakse pidevalt paadisõiduks. Väinas on kanal, mis on suvel 1–1,5 m sügav. Madala veega pääseb jalgsi läbi mere Vilsandi saarele. Tänu tugevale hoovusele Käkisilm talviti ei jäätu, sellepärast on see hea paik veelindudele.

Puhkekohas on parkimisvõimalus umbes 20-le autole, Vilsandi rahvusparki tutvustav infotahvel, 2 pinklauda, varjualune, vaatetorn, kuivkäimla ja kattega lõkkekoht.

Vaatamisväärsusteks on Kuusnõmme  poolsaarel asunud Tartu Ülikooli bioloogiajaama katsemetsa kvartal nn. „Ameerika mets“, kus on võimalik vaadelda mitmeid aklimatiseerimise läbi teinud võõrpuuliike. Tee ääres võib silmata  haruldasi taimeliike s.h. orhideesid. Metsas on ka mitmed huvitavad põlispuud ja 
männimetsast on kujundatud poollooduslik karjamaa mägiveistega. Märkimist väärivad veel rannikulähedased merelaiud. Telkimisalalt algab üle laidude kulgev Käkisilma- Vilsandi matkarada. Telkimisalal on ka 10 m kõrgune vaatetorn, kust avaneb kaunis vaade Vilsandi rahvuspargile.