Konati matkarada ja telkimisala asuvad Mustjala vallas, Silla külas.

Rada tutvustab metsade majandamist, kultuuristikuid ja 120 a. vanust hoiumetsa. Huvitavad kohad rajal on veel kivikülv, kõrged sõnajalad, suur metsakuklaste pesa, keeleteadlase Paul Saagpaku sünnikoht ja militaarrajatised. Parkimisvõimalus Mustjala maantee ääres või Konati telkimisala juures. Maantee ääres on infostend ja rada on tähistatud huvipunktidega. Võimalik valida kahe erineva pikkusega raja vahel (1 ja 3 km). Rada läbib Konati telkimisala.

 

Rajal on võimalik imetleda Saaremaale omast põlismetsa ning vastavalt aastaajale korjata marju ja seeni. Samuti saab rajale jäävas järves ujuda ja kala püüda.

 

Telkimisala asub endises kruusakarjääris, kus on hea tuulevaikne telkimisvõimalus. Tegemist on hea näitega kaevandusmaa taaskasutusest. Alal on olemas infostend, katusega pinklaud, tavaline pinklaud, kaetud lõkkease, puukuur ja kuivkäimla.

 

 

Vaatamisväärtuseks on kaevandamise järel tekkinud ilus loodusesse sulanduv allikatoiteline järv. Kuid ujuma minnes tasub olla ettevaatlik- järve põhi on astmeline.