Ninase ehk Tagaranna pank asub Mustjala vallas, tagaranna poolsaare põhjatipus.

Panga pikkus 1 km, suurim kõrgus 5,0 m, geoloogilist läbilõiget 5,5 m. A.Aaloe järgi, (Aaloe, Miidel, 1967,lk.64) on Ninase pangal Jaagarahu dolomiitidest teinegi astang, mis jääb veepiirist eemale sisemaale.

Läbilõikes ülalt alla paljanduvad Jaani lademe Ninase kihistiku biohermsed ja jämedetriitsed lubjakivid ja Mustjala kihistiku merglid.

0,0 - 2,71 m pruunikashall, savikas, nõrgalt lainjaskihline, jämedetriitne kuni biomorfne dolomiidistunud lubjakivi brahhiopoodide, krinoidide ja üksikute stromatoporaatidega, kivimis esineb kaverne. Kompleksis on savikamad vahekihikesi. Kivim tugev, paljandiseinas eenduv.

2,7 - 3,9 sinakashall jämedetriitne kuni biomorfne savikas dolomiidistunud lubjakivi. Kihid on õhemad kui lasuvas intervallis, sisaldavad savikelmeid. Detriit on pärit brahhiopoodide ja krinoidide skelettidest. Kihi ülemises osas on ka stromatoporaate.

3,9 - 4,3 mergli vahekihtidega krinoidlubjakivi.

4,3 - 5,5 dolomiidistunud lubjakivi läätsedega dolomiitne massiivne mergel; fossiilide detriit püriidistunud. Esineb püriidikristalle.

Pangal on näha stromatoporaatidest ja korallidest rifialged.