Bänner

Teater & Kontsert

<<  Kesäkuu 2018  >>
 Ma  Ti  Ke  To  Pe  La  Su 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
181920222324
252627 

Täna + lähiajal

Kasulikud lingid

Teised saared

Saaremaale tuleksin meelsamini ?
 
Muinsuskaitse PDF Prindi

Muinsuskaitse tegevus Saaremaal toimub põhiliselt riikliku Muinsuskaitseinspektsiooni raames. Väiksemas mahus tegelevad muinsuskaitsega ka Kuressaare Linnavalitsuse ehitus - planeerimisosakond (vanalinna probleemid), Saaremaa Muinsuskaitse Selts, Saaremaa Muuseum.
Praegusel hetkel on Saaremaal arvel 1134 muinsuskaitse objekti:

 • 89 ajaloomälestist,
 • 553 arheoloogia objekti,
 • 202 kunstimälestist,
 • 290 arhitektuurimälestist.
 • Lisaks ametlikult arvel olevatele objektidele on veel terve rida potensiaalseid mälestisi, mida ei ole jõutud arvele võtta ja mis reeglina vajavad eelnevaid uuringuid.

  Muinsuskaitseinspektsiooni tellimisel on konserveeritud või restaureeritud Muhu kirikukantsel ja seinamaalingud, Püha kiriku armulauariistad, Kuressaare õigeusukiriku laemaalid, Valjala kiriku kroonlühter, Kaarma kiriku kantsel.

  Üks olulisemaid muinsuskaitse töösuundi on arhitektuur- imälestiste restaureerimine ja hooldus. Põhiliselt on tegeletud kirikute restaureerimisega.

  Viimaste aastate olulisemateks objektideks on olnud Pöide kirik, Kaarma kirik, Valjala kirik, Muhu kirik, Karja kirik, Kuressaare loss, Kuressaare Suursild, Ruhnu puukirik, Tõlluste mõis, Koguva küla.

  Absoluutse enamuse Saare maakonnas arvel olevatest kunstimälestistest moodustavad kirikute inventar (altarid, kantslid, armulauariistad e.t.c.).

   

   
   

  Sündmused / Events

  <<  Kesäkuu 2018  >>
   Ma  Ti  Ke  To  Pe  La  Su 
      
   
  Saaremaa huvitavaim vaatamisväärsus on:
   
  Bänner

  Ilm Saaremaal