Bänner
Üldkasutatav tasuta WiFi PDF Prindi

 

Teetormaja tasuta WiFi levialad on mõeldud
kasutamiseks neile, kes vajavad suvalises kohas ajutist Internetiühendust.


 

Hetkel on kaetud suurem osa Kuressaare linnast ja mõned kohad Saare maakonnas. Levialade nimekiri täieneb pidevalt.

Kasutamiseks tuleb oma WiFi seade sisse lülitada ja ühenduda võrgunime või SSID'ga "tt-wifi". Asja lihtsustamiseks on WEP ja muuud WiFi turvalisust tagavad vahendid välja lülitatud. Peale edukat ühendumist, saab kliendi WiFi seade omale IP aadressi koos nimeserverite ja muude võrguparameetritega automaatselt. Seejärel peaks antama märku, et ühendus on töökorras. Kui siis üritada avada suvaline veebileht, suunatakse klient lehele http://login.wifi.tt.ee ja palutakse ennast sisse logida.

Sisse logimiseks peab klient kõigepealt aktiveerima oma parooli. Selleks tuleks helistada telefoninumbril 4520222. Seal võtab vastu automaatvastaja, mis aktiveerib kasutaja parooliks tema telefoninumbri neli viimast numbrit. Iseenesest mõista ei saa seda teenust kasutada varjatud numbritelt ja selle peale annab automaatvastaja veateate. Helistamiseks kõlbab mistahes mobiil- või lauatelefon. Eduka aktiveerimise korral, loeb automaatvastaja parooli ette (inglise keeles) ja paneb toru hargile. See kõne maksab kliendile tema telefonioperaatori paketipõhise hinna ja mingeid lisatasusi sellega ei kaasne. Kõik telefoninumbrid ja nendega seonduvad sisselogimised arhiveeritakse ja säilitatakse selleks, et teenuse kuritarvitamise korral, oleks võimalik kasutaja kindlaks teha.

Kui parool on edukalt aktiveeritud, tuleb see sisestada sisselogimise lehe parooli lahtrisse tunni aja jooksul ja muljuda selle all olevat sisselogimise nuppu. Mõne sekundi jooksul peaks ilmuma teade, et klient on edukalt tuvastatud ja Internet on kasutamiseks valmis. Seejärel võib sisestada suvalise veebiaadressi ja alustada kasutamist. Kasutamiseks on aega 4 tundi, ja seejärel tuleb parooli aktiveerimist koos sisselogimisega korrata. Kasutajaliides on Eesti ja Inglise keeles, eraldi väikesemõõdulisem ja tagasihoidlikumate võimalustega liides on PDA'de, mobiiltelefonide ja muude pisikeste ekraanidega võrguseadmete jaoks.

Iga WiFi kliendi kiirus on piiratud 256Kb/s ja samaaegsete lahtiste ühenduste arv on maksimaalselt 200. Selle numbri ületamisel antud kliendi ühendus katkestatakse, MAC aadress blokeeritakse ajutiselt ja mõnda aega ei saa tasuta WiFi levialasi kasutada. Ühendusel on suletud on kõik sisenevad TCP pordid, e-posti saatmiseks tuleb kasutada mail.tt.ee postiserverit. Kasutamise ajal saab http://login.wifi.tt.ee lehelt vaadata oma ühenduse parameetreid ja kasutamiseks järelejäänud aega. Samuti saab seal vajadusel käsitsi välja logida. Iga arvuti saab ühe kuu jooksul sisse logida kuni 10 korda ja seejärel tuleb oodata kuu vahetumist.

Pakume sama WiFi võrgu piires ka tasulist teenust. Üks kuu maksab 49 krooni, kliendi MAC aadress aktiveeritakse, sisse logida pole sellisel juhul enam vaja ja ka kiirused on kaks korda suuremad, kuni 512Kb/s. Võimalikud ka veel suuremad kiirused, kuni 2Mb/s. Lisainformatsiooni saab telefonil 4520200 või aadressilt info@tt.ee

Hoiatus!

Ühendumise lihtsamaks muutmise tõttu, on igasugune WiFi turvalisus välja lülitatud. Tõenäoliselt saab keegi piisava tahtmise korral teie ühendust jälgida, pealt kuulata ja mitteturvatud teenuste paroole vms. üles kirjutada. Soovitame tungivalt, kasutada mõnda VPN'i või muud lisaturvalisust tagavat teenust selle WiFi ühenduse peal, või vältida millegi sellise edastamist, mis ei tohiks kellegi teise kätte sattuda.

 
 

Sündmused / Events

<<  Август 2018  >>
 По  Вт  Ср  Че  Пя  Су  Во 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122232426
2728293031  
Saaremaa huvitavaim vaatamisväärsus on:
 
Bänner

Ilm Saaremaal