Kasulikud lingid

Teised saared

Saaremaale tuleksin meelsamini ?
 

Email Prindi

Sündmus 

Title:
Jaanipäeva seiklusrännak Saaremaal
Millal:
23.06.2017 
Kus:
Kihelkonna - Kihelkonna
Category:
Sport

Description

https://rannakud.ee/

Üritus toimub 23. juunil ning ürituse nimi on jaanipäeva seiklusrännak 
Saaremaal.
Ala: Orienteerumine
Toimumise koht: Mardi talu, Tohku, Kihelkonna vald, Saaremaa

Toimumispaik

Asukoht:
Kihelkonna   -   Koduleht
Linn:
Kihelkonna
State:
Saare
Riik:
Riik: ee

Description

Kihelkonna vald oma 900 elanikuga asub Eesti lääneosas Saare maakonnas Loode-Saaremaal. Vallakeskus Kihelkonna alevik (üle 500 elaniku) asub 33 km kaugusel Kuressaarest. Valla territoorium hõlmab 246 km2. Lisaks Kihelkonna alevikule kuulub valla koosseisu 41 küla.

Oma pehme merelise kliima ja pinnase mitmekesisuse tôttu on valla taime -ja loomariik liigirohke, siin võib leida 89 looduskaitse all olevat taimeliiki, laidudel asuvad hallhülge lesilad, kohatud on ka viigerhüljest. Asume otse veelindude lda-Atlandi rännuteel, siin võib kohata looduskaitse alla kuuluvat valgepõsklaglet, kühmnokk-luike, laululuike, hahka, ristparti ja paljusid teisi linde.

Seetõttu on Kihelkonna vallas palju looduskaitsealuseid piirkondi, tähtsaim neist on Vilsandi Rahvuspark, mis hõlmab üle 180 km2 suuruse vana ja rikka mere­kultuuriga ala. Samuti jääb valla territooriumile osa Viidumäe Looduskaitsealast. 1995 aasta lõpus suundus Kihelkonna vald looduskeskkonda säästvale Ökovalla arenguteele.
Kihelkonna vald on väga rikas ka oma arhitektuuri ­ja kultuurimälestiste poolest. Eesti ühes vanimas, Kihelkonna Mihkli kirikus (13. sajand) on säilinud 1591. a. altarisein ja 1604. a. kantsel. 1805. a. orel on vanim Eestis, eraldi asetsev vana kellatorn (1638) on Baltimaades ainsana säilinud. Loona mõisas asub Vilsandi Rahvuspargi keskus ja infopunkt, Vilsandi saarel 1806. a. ehitatud tuletorn. Mustjala maantee äärde jäävad 11-13. sajandi linnusease, Odalätsi karsti­allikad, Pidula vesiveski (1809) ja barokne mõisa-hoone.

Tänapaevase Kihelkonna majanduse arengu põhisuundadeks on turism, kalandus, puidutööstus ja ökoloogiline põllumajandus. Vallakeskuses asuvad Kihelkonna Põhikool, hooldekodu, lasteaed. rahvamaja ja mitmed kauplused.
 

Sündmused / Events

<<  Aprill 2018  >>
 Es  Te  Ko  Ne  Re  La  Pü 
      
      
Saaremaa huvitavaim vaatamisväärsus on:
 
Bänner

Ilm Saaremaal