PrindiEkspordi ICS

XXIV Kihelkonna kirikumuusikapäevad

Üritus

Pealkiri:
XXIV Kihelkonna kirikumuusikapäevad
Millal:
R, 12. Juuli 2019 - P, 14. Juuli 2019
Kus:
Kihelkonna - Kihelkonna, Saare
Kategooria:
Kontsert
Lisas:
Helen

Kirjeldus

Tasuta

Kirik ootab vabatahtlikke annetusi piletiraha asemel


Toimumiskoht

Asukoht:
Kihelkonna - Veebisait
Linn:
Kihelkonna
Maakond:
Saare
Riik:
Estonia

Kirjeldus

Kihelkonna vald oma 900 elanikuga asub Eesti lääneosas Saare maakonnas Loode-Saaremaal. Vallakeskus Kihelkonna alevik (üle 500 elaniku) asub 33 km kaugusel Kuressaarest. Valla territoorium hõlmab 246 km2. Lisaks Kihelkonna alevikule kuulub valla koosseisu 41 küla.

Oma pehme merelise kliima ja pinnase mitmekesisuse tôttu on valla taime -ja loomariik liigirohke, siin võib leida 89 looduskaitse all olevat taimeliiki, laidudel asuvad hallhülge lesilad, kohatud on ka viigerhüljest. Asume otse veelindude lda-Atlandi rännuteel, siin võib kohata looduskaitse alla kuuluvat valgepõsklaglet, kühmnokk-luike, laululuike, hahka, ristparti ja paljusid teisi linde.

Seetõttu on Kihelkonna vallas palju looduskaitsealuseid piirkondi, tähtsaim neist on Vilsandi Rahvuspark, mis hõlmab üle 180 km2 suuruse vana ja rikka mere­kultuuriga ala. Samuti jääb valla territooriumile osa Viidumäe Looduskaitsealast. 1995 aasta lõpus suundus Kihelkonna vald looduskeskkonda säästvale Ökovalla arenguteele.
Kihelkonna vald on väga rikas ka oma arhitektuuri ­ja kultuurimälestiste poolest. Eesti ühes vanimas, Kihelkonna Mihkli kirikus (13. sajand) on säilinud 1591. a. altarisein ja 1604. a. kantsel. 1805. a. orel on vanim Eestis, eraldi asetsev vana kellatorn (1638) on Baltimaades ainsana säilinud. Loona mõisas asub Vilsandi Rahvuspargi keskus ja infopunkt, Vilsandi saarel 1806. a. ehitatud tuletorn. Mustjala maantee äärde jäävad 11-13. sajandi linnusease, Odalätsi karsti­allikad, Pidula vesiveski (1809) ja barokne mõisa-hoone.

Tänapaevase Kihelkonna majanduse arengu põhisuundadeks on turism, kalandus, puidutööstus ja ökoloogiline põllumajandus. Vallakeskuses asuvad Kihelkonna Põhikool, hooldekodu, lasteaed. rahvamaja ja mitmed kauplused.