PrindiEkspordi ICS

Sooäär. Vaigla. Ruben.

Üritus

Pealkiri:
Sooäär. Vaigla. Ruben.
Millal:
N, 7. November 2019, 19:00 h
Kus:
Kultuurikeskus - Kuressaare
Kategooria:
Kontsert
Lisas:
Helen

Kirjeldus

Trio koosseisus Jaak Sooäär, Raul Vaigla ja Tanel Ruben on koos esinenud ligi viisteist aastat ja selle aja jooksul mänginud-improviseerinud palju erinevat muusikat, nii kuulajate rõõmuks kui lõbuks muusikutele endile.

Esinetud on pea kõikjal Eestimaal, kuid publik pole neist veel kaugeltki tüdinenud, sest see koosseis suudab kogu aeg üllatada ning esitada täiesti uut repertuaari. Trio ei sea ka stiilipiire, liigutakse vabalt popist ja koorilaulust rokini ja vaba improvisatsioonini.

Trio esimesel albumil, mis salvestatud livena Teater NO99 Jazziklubi kontserdil, kõlas ameerika jazzihiiglaste teemade kõrval ka eesti levimuusika klassikat vaimukates seadetes nagu Arne Oidi “Mis värvi on armastus?” või Ülo Vinteri ülipopulaarne “Pipi laul”. 2009. aastal ilmus triolt teine album “Tuljak”, millel kõlavad seaded Miina Härma tuntud koorilauludest (“Tuljak”, “Ei saa mitte vaiki olla”, “Lauliku lapsepõli”, “Meeste laul” jt).

Idee mängida koorimuusikat jazzilikult näib esmapilgul ootamatu, kuid meloodiliselt ja meeleoludelt on Miina Härma muusika töötlemiseks väga tänuväärne materjal.

Seaded on Jaak Sooäär teinud üsna delikaatselt ja pehmelt, säilitades laulude meloodilis-harmoonilise joonise.
Lisaks arvukatele kontsertidele Eestis on trio esinenud ka Aserbaidzhaanis, Venemaal, Shotimaal, Tshehhis, Belgias ja Poolas.

Koosseis:
Jaak Sooäär – kitarr
Raul Vaigla – bass
Tanel Ruben – trummid


Toimumiskoht

Asukoht:
Kultuurikeskus - Veebisait
Tänav:
Tallinna 6
Linn:
Kuressaare

Kirjeldus

Tallinna 6
Kuressaare

Kontsertide ja kunstinäituste korraldamine
Kuressaare rahvakultuuri arendamine ja korraldamine
Konverentsiteenuse osutamine