PrindiEkspordi ICS

Festival Koolitants 2020: Saaremaa tantsupäev

Üritus

Pealkiri:
Festival Koolitants 2020: Saaremaa tantsupäev
Millal:
L, 25. Jaanuar 2020, 20:00 h
Kus:
Kultuurikeskus - Kuressaare
Kategooria:
Kontsert
Lisas:
Helen

Kirjeldus

Koolitants 2020 - Tants on kunst!

Koolitants on noore tantsija jaoks justkui sõpruskonna kokkusaamine. Keskkond, mis koos toetavate õpetajate ning julgustavate tantsukaaslastega on loominguliselt inspireeriv ja innustav.

Looming vajab vaprust otsida, eksida ja katsetada, et selles peituks omanäoline loomejõud. See on miski, mis puudutab, haarab kaasa ja paneb mõtlema. Innustab meid tantsu kogema nii tantsija, tantsulooja kui vaatajana.

Tants vajab aega, et esitajad leiaksid üles kõik, mis ühe tantsu sees peidus on. Seepärast toimuvad taaskord maakondlike järel piirkondlikud tantsupäevad, et tantsuideed enne lõppkontserdile jõudmist veelgi küpsema ja terviklikuma vormi leiaksid.

Tantsijatel on seekord võimalik lavale astuda ka pikemas tantsulavastuse vormis. Ootame süvendatud teemakäsitlusi ja koreograafia arendusi, mis vajavad pikemat lava-aega, kui üks tantsunumber seda võimaldab.

Koolitantsule on oodatud eakohased ja selgelt tajutava tervikuna loodud tantsud ja tantsulavastused üle kogu Eesti. Tants on kunst!

Kontserte juhib Ott Nool

Igal tantsupäeval tuleb esitusele Koolitantsu Kompanii 11. lennu tantsufilm „Jäljed“, Koreograafid Ingrid Jasmin, Liisa Laine, kaamerate taga Kadi Aare ja Mikk Rosin.

Eripreemiate saajad kuulutab žürii välja iga kontserdi lõpul. Piirkondlikele tantsupäevadele pääsejad avaldame kodulehel hiljemalt 20.veebruaril.


Toimumiskoht

Asukoht:
Kultuurikeskus - Veebisait
Tänav:
Tallinna 6
Linn:
Kuressaare

Kirjeldus

Tallinna 6
Kuressaare

Kontsertide ja kunstinäituste korraldamine
Kuressaare rahvakultuuri arendamine ja korraldamine
Konverentsiteenuse osutamine