TulostaExport ICS

Jüri Arraku personaalnäitus "Inimesed ja maskid"

Tapahtuma

Otsikko:
Jüri Arraku personaalnäitus "Inimesed ja maskid"
Milloin:
to, 2. heinäkuu 2020 - ma, 24. elokuu 2020
Sijainti:
Kuressaare linnus - Kuressaare, Saaremaa
Kategoria:
Näitus
Created by:
Helen

Kuvaus

2. juulil kell 16.00 avame Kuressaare lossi keldrisaalis Jüri Arraku personaalnäituse „Inimesed ja maskid“!

Näitus jääb avatuks 2. juulist - 24. augustini

Jüri Arrak on Eesti kaasaegse kunsti suurkuju ja elav legend, üks hinnatumaid ning armastatumaid Eesti kunstnikke. Ta on mitmekülgne looja, kes teinud nii metall-ehistööd, vaipu, kunstnikutööd joonisfilmile, happening’e, installatsioone, olles peamiselt keskendunud siiski maalile ning graafikale.

Näitusest lähemalt:
"Käesoleva näituse pealkiri ja tunnuspilt „Inimesed Buboga“ sai olukorra tahtel korraga ajalikumaks kui ei iial varem, ehedaks näiteks sellest, kuidas kunst muutub aktuaalse olukorra edasiandjaks. Tõepoolest, litograafia „Inimesed Buboga“ ehk katkumaskiga valmis juba 2005. a, kuid tundub olevat justkui tellitud. Ka näitus Kuressaares oli enam kui aasta tagasi kokku lepitud.
Sellest konkreetsest teosest lähtudes püüdsime siia näitusele koguda muuhulgas ka maski-teemat laiemalt, mis Jüri Arraku loomingule on vägagi omane. Ja loomulikult pole tegemist mitte arstiteaduse, vaid pigem inimpsühholoogia keerdkäikudega.
Ka eelnimetatud teose tegelaskond elab oma pisikest ja sagivat elu katkutohtrite valvsa pilgu all, kuid need tohtrid on tegelikult saadetud ravima vaimset katku – ahnust, rumalust, kadedust, mõttetust, lohakust, silmakirjalikkust, valetamist ja varastamist.
Aja jooksul on kunstnik Jüri Arrak mõningaid oma mustvalgeid graafikatõmmiseid värvipliiatsite abil täiendanud. Värv lisab kord looduslähedust, kord romantilisust aga vahel hoopis jõulisust või ähvardavat süngust. Sellises tehnikas graafilised lehed on seni avalikkuse ees olnud vaid mõnel korral – 80nda sünnipäeva puhustel näitustel Vabaduse ja Vaal-galeriis Tallinnas ning veel siin-seal. Nüüd ka Saaremaal."
Kai Kask.


Tapahtumapaikka

Location:
Kuressaare linnus - Kotisivu
Katuosoite:
Lossihoovi 1
Kaupunki:
Kuressaare
Lääni:
Saaremaa
Maa:
Estonia

Kuvaus