PrindiEkspordi ICS

Abruka Saund 2020

Üritus

Pealkiri:
Abruka Saund 2020
Millal:
L, 18. Juuli 2020
Kus:
Abruka saar
Kategooria:
Kontsert
Lisas:
Helen

Kirjeldus

Mis: ABRUKA SAUND
Millal: 18.07.2020
Kus: Mustas Pärlis
Miks: selleks, et sussid sahiseksid ning kõrvu paitaksid enneolematu helivõnked

Laupäeval, 18. juulil on oodata Mustas Pärlis väga erilisi helisid ja meloodiaid. Esimest korda saabub külla Eesti suurima deep & progressive house sündmustesarja resident DJ Hurmet Ilus.

Hurmet Ilus aka Dr Ilus on Eestist pärit DJ j produtsent.
Oma varases elus oli ta soololaulja ja mängis erinevaid pille. Kui Hurmet kuulis oma elus elektroonilise muusika nelja esimest takti, oli ta kindel, et see oli armastus esimesel lainel. Ta on mänginud plaate alates 2005. aastast. Mitmekihiliste helide, tumedamate bassiliinide ja puhaste meloodiliste lainete abil genereerib ta kauneid kooslusi deep housest korraliku technoni.

Hurmet on lava jaganud Danny Howellsi, Super Flu, Nakadia, Ale Castro, Namito, Frank Mulleri ja paljude teistega. Ta on mänginud klubides ja festivalidel üle Eesti. Lisaks on ta mänginud Lätis, Rootsis, Saksamaal, Soomes, Norras, Tais, Kambodžas, Hispaanias, Argentiinas ja Peruus.

Ta on Eesti ühe suurima deep & progressiivse house sündmustesarja Still Out omanik. Lisaks pakub ta ka iganädalaselt mahlasest hausist kaleidoskoopilise technoni Raadio 2 eetris olevas raadiosaates Still Out. Rahvas jälgib kiiresti tema jõulist esinemist ja rütmi ning kaotab end mahlaseid helisid täis õhkkonnas. Hurmet väidab, et ilma muusikata oleks ta lihtsalt meie universumi tume koht.
www.stillout.ee

Pilet: 5€


Toimumiskoht

Asukoht:
Abruka saar
Riik:
Estonia

Kirjeldus

Abruka saar asub Saare maakonnas Kaarma vallas. Saare pindala on 8.78 km², veetee Abruka ja Roomassaare vahel on 6 km. Elanike arv on ligi 40.

Esimesed teated saare asustusest pärinevad keskajast, kui Saare-Lääne piiskopid rajasid saarele hobuste kasvatamiseks karjamõisa. Alaline asustus tekkis saarele 18. saj. Kõige rohkem on saarel elanud 150 inimest.

Abruka suuremad naaber saared on Vahase, Kasselaid ja Linnusitamaa.
Limbi ninal asub 1923. a. valmistatud Abruka tuletorn.

Abrukal asub 92 ha suurune Abruka salumetsa kaitseala - salu-lehtmets, mis on oma laiuskraadi kohta väga lopsaka kasvuga.

Aastatel 1878-1880 rajati saarele nn. "hirveaed", kuhu toodi 13 hirve Kuramaalt. Saarel asuv keskushoone on ehitatud 1960-ndatel aastatel ning on praegu kasutusel puhkemajana. Samas lähedal asub külakiigega lõkke-, palli- ja telkimisplats.

Saare surnuaial asub rist 1994. a. "Estonial" hukkunute mälestuseks.


www.abruka.ee