PrintExport ICS

STORM Maru Kena Abruka Etnomöll

Event

Title:
STORM Maru Kena Abruka Etnomöll
When:
Fri, 7. August 2020 - Sat, 8. August 2020
Where:
Abruka saar
Category:
Kontsert
Created by:
Helen

Description

Maru Kena Abruka Etnomöll - S/TORM on Etno- ja pärimusmuusika festival võimsa looduse ja põneva ajalooga väheavastatud kaitsealadega väikesaarel Saaremaa rannikul. Limiteeritud osalejate arvuga sündmuse esimese aasta pealkirjaks on ELEMENDID (vesi-tuli-õhk-maa) ning toimumisaeg 07-08. august 2020. Festivali sõnum on tähelepanu viia sünergiale kuidas inimesed saavad loodusega üheskoos toimida, kaaslaseks elemendid, looduse säilitamine, metsade mõju, tuulte, tule ja vee jõud. Et säiliks tasakaal iidsete helide ja laulusõnade saatel veel kaua. Festivalil kindlasti viidatakse keskkonna hoiule, säästvale tarbimisele, ökoturismile, mahetoidule ja käsitöö joogile.

Mainimistväärt on asjaolu et festivali mereliiklus Kuressaare-Abruka vahel tagatud ainult puidust laevadega: Eesti ajaloolise purjelaevaga Hoppet 1926 ning väiksema puidust traditsioonilise purjeka Muhu Uisuga Moonland.
Abruka on isepärane väikesaar, mis on müstiliste lugude, iidse metsa ja looduskeskkonnaga päris põnev sihtkoht, saare vaim võlub mitmeid külastajaid pikaks ajaks. Saarerahva sõnul on nad kindlad et juba keskajast heldelt kasvanud põlislaanes pesitseb nii metsavana kui ka murueit.

Festivali KAVA avaldatakse jooskvalt.
Artistidest astuvad välja:
ETNOSFÄÄR, PEETER REBANE ISE, PUULUUP, REIGO AHVEN DŽEMBEDEL, MARTIN VESBERG SAKSOFONIL, DUO RUUT, MEISTERJAAN, VÄLIHARF MEREPÄRIMUS, KUMMASTUS IMPRO, DJ ELRI. Lisaks BlissJooga - ja Väetantsude töötoad väikesaare hiiemetsas.

FESTIVALI PASSID ON MÜÜGIS FIENTA KESKKONNAS:
https://fienta.com/et/maru-kena-abruka-etnomoll-storm

Müüki tulevad passid mitmes kategoorias (kogu festivali külastajate arv on piiratud).

a) STORM pass: €138:
2 päeva osalemine festivalil + 2* ajaloolise purjelaevaga transfeer Kuressaare loss - Abruka saar - Kuressaare. + Majutus 2 ööd talude puhkemajakestes ja/või -puhketubades (müüki max 60 passi).
(STORM passi müük avatakse hiljemalt 04.07.2020)

b) MARU pass €158:
müügilink: https://fienta.com/et/o/4859
2 päeva osalemine festivalil + 2* ajaloolise purjelaevaga transfeer Kuressaare loss - Abruka saar - Kuressaare. + 2 ööd ööbimine glamuurses 4-kohalises Glampingu telgis. (kohtade arv on piiratud, müüki max 100 passi).


Venue

Location:
Abruka saar
Country:
Estonia

Description

Abruka saar asub Saare maakonnas Kaarma vallas. Saare pindala on 8.78 km², veetee Abruka ja Roomassaare vahel on 6 km. Elanike arv on ligi 40.

Esimesed teated saare asustusest pärinevad keskajast, kui Saare-Lääne piiskopid rajasid saarele hobuste kasvatamiseks karjamõisa. Alaline asustus tekkis saarele 18. saj. Kõige rohkem on saarel elanud 150 inimest.

Abruka suuremad naaber saared on Vahase, Kasselaid ja Linnusitamaa.
Limbi ninal asub 1923. a. valmistatud Abruka tuletorn.

Abrukal asub 92 ha suurune Abruka salumetsa kaitseala - salu-lehtmets, mis on oma laiuskraadi kohta väga lopsaka kasvuga.

Aastatel 1878-1880 rajati saarele nn. "hirveaed", kuhu toodi 13 hirve Kuramaalt. Saarel asuv keskushoone on ehitatud 1960-ndatel aastatel ning on praegu kasutusel puhkemajana. Samas lähedal asub külakiigega lõkke-, palli- ja telkimisplats.

Saare surnuaial asub rist 1994. a. "Estonial" hukkunute mälestuseks.


www.abruka.ee