Bänner

Kasulikud lingid

Teised saared

Saaremaale tuleksin meelsamini ?
 

Email Prindi

Sündmused Saaremaal

Sündmus 

Title:
TULE DOONORIKS!
Millal:
22.04.2009 12.00 h - 18.00 h
Kus:
Kultuurikeskus - Kuressaare
Category:
varia

Description

Järgmised doonoripäevad Kuressaares 22. ja 23.aprillil!

 

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus korraldab järgmised doonoripäevad Saaremaal kolmapäeval, 22. aprillil kell 12.00–18.00 ja neljapäeval, 23. aprillil kell 8.00-13.00 Kuressaare Kultuurikeskuses.

 

 

Doonorlus on heategevus, millega saavad hakkama paljud meist. Iga veredoos on hindamatu väärtusega, sest võib aidata mitmeid elusid.

 

Sarnaselt kõigile eelnevatele doonoripäevadele Saaremaal tuli ka märtsis verd annetama palju häid saarlasi. Kuigi seekord jaanuaris sooritatud rekordit ei ületatud osales vereloovutuses kahel päeval kokku 220 tubli inimest, kes oma abi pakkusid. Verekeskus tänab südamest kõiki osalenuid ja kutsub järgmistele heategudele. Oodatud on kõik, kuid endiselt on eriti abi vaja A Rh negatiivse veregrupiga doonoritelt.

 

Doonoripäeva külastamiseks tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ning väikesele puhkusele pärast vereandmist. Vereandmine on valutu ja ohutu protseduur, mille käigus võetakse doonorilt 450 ml verd – see on kõigest 8% kogu täiskasvanu inimese verest, mis taastub keskmiselt 72 tunni jooksul.

 

Eesti haiglate patsiendid vajavad doonoriverd iga päev, sest verd ei ole võimalik tööstuslikult toota ja vere ainsaks allikaks on teine inimene. Verd loovutades on Sul võimalus aidata paljusid eluohtlikus seisundis inimesi. Doonorivere toel on võimalik teha ka paljusid plaanilisi operatsioone, mida muidu ei saaks suure verekaotuse riski tõttu sooritada.

 

Loovutades verd saame olla kindlad, et Eesti haiglate verevarud on piisavad. Verepuudus on meie kõigi ühine mure, sest abivajaja rolli võivad õnnetu juhuse tõttu sattuda ka meie sõbrad, lähedased ja tuttavad ning doonorivere olemasolust võib ühel päeval sõltuda ka meie enda elu.

 

Verekeskus soovitab tutvuda lisainfoga www.verekeskus.ee


Tule doonoriks, kui oled:

* terve, ei põe hetkel mõnda viirushaigust ega tarvita ravimeid

* puhanud ja söönud

* kehakaaluga üle 50 kg
* 18-60 aastane

Viimasest vereandmisest peab olema möödunud meestel 60 päeva ja naistel 90 päeva. Kui Sul on olnud nõelravi, tätoveerimisi või naha augustamisi, saad verd loovutada 6 kuu möödudes.

Vereloovutusele tulles võta palun kaasa pildi ja isikukoodiga isikut tõendav dokument.

 

 

Tule doonoriks- Sina saad aidata!

 

 

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus

www.verekeskus.ee

Toimumispaik

Kultuurikeskus
Asukoht:
Kultuurikeskus   -   Koduleht
Tänav:
Tallinna 6
Linn:
Kuressaare

Description

Tallinna 6
Kuressaare

Kontsertide ja kunstinäituste korraldamine
Kuressaare rahvakultuuri arendamine ja korraldamine
Konverentsiteenuse osutamine

 

Sündmused / Events

<<  September 2018  >>
 Es  Te  Ko  Ne  Re  La  Pü 
       1  2
  3  4  5
Saaremaa huvitavaim vaatamisväärsus on:
 
Bänner

Ilm Saaremaal