Bänner

Kasulikud lingid

Teised saared

Saaremaale tuleksin meelsamini ?
 

Email Prindi

Sündmused Saaremaal

Sündmus 

Title:
„Meri, rand ja Saaremaa Enn Kunila kollektsioonis“
Millal:
30.04.2010 - 26.06.2010 
Kus:
Raegalerii - Kuressaare
Category:
Näitus

Description

Näitus „Meri, rand ja Saaremaa Enn Kunila kollektsioonis“ on Kuressaare Raegaleriis (Tallinna tn 2) avatud T-R kl 10-17 ja L kell 10-15 alates 30. aprillist kuni 26. juunini 2010.

Näitusel on esindatud eesti klassikalise maalikunsti autoritest Ants Laikmaa, Konrad Mägi, Andrei Jegorov, Roman Nyman, Nikolai Triik, Johannes Võerahansu, Richard Uutmaa, Eerik Haamer, Richard Sagrits, Evald Okas ja Olev Subbi.

Näituse kujundaja on kunstnik Olev Subbi. Väljapanekut täiendab kunstiteadlaste Liis Pählapuu ja Eero Epneri toimetatud ja Angelika Schneideri kujundatud näituse kataloog „Meri, rand ja Saaremaa Enn Kunila kollektsioonis“.

Eesti ühe olulisema erakollektsiooni looja Enn Kunila kogu koosneb peamiselt eesti traditsioonilisest maalikunstist. Kunila kogu töid on eksponeeritud mitmetel olulistel näitustel, sh Eesti kunsti esindusnäitusel Pariisis 2001. aastal, Kumu näitusel „Grand Tour. Eesti kunstnikud Itaalias“ 2008.-2009. aastal ning sel aastal suurt publikuhuvi kogenud Enn Kunila klassikalise maalikunsti näitusel Tallinna Kunstihoones.

Käesolev on Enn Kunila kunstikollektsiooni kuues näitus, millest igaühega on kaasnenud mahuka kunstialbumi väljaandmine. Kunila esimene, 2004. aastal esitletud tööde valik kandis pealkirja „Pühapäev”, 2007. esitles ta algul Hiiumaal ja seejärel Tallinnas näitust ja kunstialbumi „Igatsus ja kohalejõudmine. Töid Enn Kunila kogust”. Kolmandat, Eesti Vabariigi 90. aastapäevale pühendatud näitust ja kunstialbumit „Paar sammukest rändamise teed“ tutvustas Kunila 2008. aastal Hiiumaal. Neljandat näitust ja koguteost „Kölerist Subbini. 150 aastat eesti klassikalist maalikunsti Enn Kunila kogust“ esitleti sel aastal Tallinna Kunstihoones. Kunila tutvustas viiendat näitust ja kataloogi „Valik moodsa kunsti klassikat Enn Kunila kogust“ tänavu Hiiumaal.

Toimumispaik

Asukoht:
Raegalerii   -   Koduleht
Tänav:
Tallinna 2
Linn:
Kuressaare

Description

 

Kunstialased küsimused, näituste planeerimine ja korraldamine:

kunstikuraator LII PIHL Tel. 45 33 266; 51 66 433   raegalerii@kuressaare.ee

Kuressaare raekoda - Raegalerii  (Tallinna tn.2,  Kuressaare 93819 )

2 näitusesaali (hoone esimesel korrusel) - 49,9 ja 56,8 m2

 

 

Sündmused / Events

<<  Oktoober 2018  >>
 Es  Te  Ko  Ne  Re  La  Pü 
    
Saaremaa huvitavaim vaatamisväärsus on:
 
Bänner

Ilm Saaremaal