Bänner

Kasulikud lingid

Teised saared

Saaremaale tuleksin meelsamini ?
 

Email Prindi

Sündmus 

Title:
Kuressaare VII fotopäev
Millal:
18.11.2017 11.00 h - 17.00 h
Kus:
Kultuurikeskus - Kuressaare
Category:
Vabaaja üritus

Description

Kuressaare FOTOPÄEV 18. november
kell 11.00–17.00
HÕISSA PULMAD!

Kuressaare Kultuurikeskuses
Osalemine kõigile TASUTA

Avasõnad Saaremaa vallavanemalt
Looduse aasta fotod 2017 võidutööde galerii suurel ekraanil. Traditsiooniline Loodusfoto aastakonkurss, mille žürii tööd on juhtinud algusest peale Rein Maran, toimus 17 korda. Võistlus oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale ning laste- ja noorte kultuuriaastale, mille tunnuslauseks „Mina ka!“ Kuulame muusikat Kuressaare Muusikakooli õpilaste esituses koos pildigaleriiga „Looduse aasta 2017.“

Kell 11 alustab ettevalmistustööga meikar / juuksur Kertu Koert, kes enne pulmamarsi kõlamist räägib, mida jälgida pruudile meigi ja soengu tegemisel.
Kell 11.30–12.30
Nikon D850 esmaesitlus Saaremaal, pärast Rene Mitt ‘i tutvustavat sissejuhatust on kõigil võimalik kaamerat uudistada ning testida.

Aivar Pihelgas jagab näpunäiteid, kuidas pulma põnevalt jäädvustada. Vaatame üheskoos hinnatud pilte pulmadest, I AM Photographer korraldab rahvusvahelist pulma-, portree- ja loodusfoto konkurssi, mida hindab rahvusvaheliselt tunnustatud žürii.

Veebruarikuus Tallinnas Tourestil kuulutati Kuressaare PULMAPEALINNAKS!
Kell 13.00 kõlab pulmamarss ja algab praktiline töötuba Hõissa pulmad! Meelis Juhandi taktikepi all ja avatakse stuudionurk Nikon D850 demokaameraga pildistamiseks, kus on kõigil huvilistel võimalus teha proovivõtteid ja veenduda kui hea kaamera on.

Fotograafe juhendavad Aivar Pihelgas, Lembit Michelson, Valmar Voolaid, Sigrid Osa
Fotopäeva töötoas vaatame pulmafotot kui tervikut, alustame noorpaarist, stilistikast ja jumestusest. Räägime paljust muust, mis ühest kaadrist teeb tõelise mälestuse antud pidulikust päevast. Lisaks õppimisele võiksid valmida ka suurepärased pildid ja terviklahendused. Osaleja peaks/võiks tunda oma kaamera põhifunktsioone ning fotograafia baastõdesid, et ta saaks ka iseseisvalt pildistamisega hakkama. Tehtud pilte on osalejatel võimalik kasutada mittekommertstegevuseks, märkides juurde, et pildid on tehtud Kuressaare VII fotopäeval. Kommertskasutuseks tuleb sõlmida eraldi kokkulepped. Tule osale, õpi ning ammuta inspiratsiooni! Töötoas on spetsiaalselt selleks päevaks valitud modellid, kellega koos hakkame õppima erinevaid töövõtteid. Miks inimesed arvavad, et nad pole fotogeenilised. Nõrga pildi põhjuseks ei ole ebafotogeeniline inimene, vaid vähesed teadmised fotograafiast ja suhtlemisoskuse alahindamine. Fotograafi käsutuses on terve rida vahendeid ja võtteid, mis toetavad terve sessiooni õnnestumist.

Lõpeta otsimine, alusta leidmisega!
Raamatu „Praktiline fotograafia“ (Varrak, 2014) autor Aivar Pihelgas jutustab loo, kui tähtis on suuta piltide kaudu osata jagada tunnet ja emotsiooni ka vaatajatele.

FOTONÄITUSED 18.11–30.12.2017
Fuajees Kristel Lukats „Pilvede all“
KRISTEL LUKATS 23.12.1932–25.O9.2017
Kristel oli inimene, kes tõi teiste ellu päikese, Tallinna Fotomuuseumis galerii LEE kuraator,
Tallinna Fotoklubi liige (1975) ja Eesti Fotokunstiühingu asutajaliige (1989).

Suures saalis - Eesti Pressifotograafide Liidu aastanäitus Pressifoto 2017, kus on väljas 2016. aasta parimad fotod.

Toimumispaik

Kultuurikeskus
Asukoht:
Kultuurikeskus   -   Koduleht
Tänav:
Tallinna 6
Linn:
Kuressaare

Description

Tallinna 6
Kuressaare

Kontsertide ja kunstinäituste korraldamine
Kuressaare rahvakultuuri arendamine ja korraldamine
Konverentsiteenuse osutamine

 

Sündmused / Events

<<  Октябрь 2018  >>
 По  Вт  Ср  Че  Пя  Су  Во 
    
Saaremaa huvitavaim vaatamisväärsus on:
 
Bänner

Ilm Saaremaal