Bänner

Kasulikud lingid

Teised saared

Saaremaale tuleksin meelsamini ?
 

Email Prindi

Sündmused Saaremaal

Sündmus 

Title:
XIV Kuressaare Kammermuusikapäevad
Millal:
05.08.2008 - 09.08.2008 
Kus:
Kuressaare Muusikakool - Kuressaare
Category:
Kontsert

Description

XIV Kuressaare Kammermuusikapäevad

Kuressaare Kammermuusika Päevad toimuvad alates 1995. aastast augustikuu teisel nädalal Lääne-Eesti suurima saare – Saaremaa – pealinnas. See on pikima traditsiooniga kammermuusika festival Eestis ning muusikafestivalide traditsiooni algataja Saaremaal. Kuressaare Kammermuusika Päevade ellukutsuja ja kunstiline juht on pianist Andres Paas.

Viimastel aastatel on Kuressaare Kammermuusika Päevad muutunud üha rahvusvahelisemaks ning lisaks eesti tippinterpreetidele on festivalil esinenud nimekad solistid ja kammeransamblid Prantsusmaalt, Itaaliast, Portugalist, Hispaaniast, Ungarist, Tshehhist, Austriast, Rumeeniast, Venemaalt, Norrast, Rootsist, Soomest, Lätist, Leedust. Mainekamad külalised on olnud Bartóki Kvartett ja Aueri Kvartett Ungarist, vokaalansamblid Trio Mediaeval ja Quattro Stagioni Norrast, Quatuor Parisii, pianist Alexandre Tharaud ja vokaalduo Jean Delescluse ja David Selig Prantsusmaalt, pianist Mihaela Ursuleasa Rumeeniast, löökpillimängija Pedro Carneiro ja tantsijanna Teresa Simas Portugalist, Trio Finlandia Soomest, pianist Martin Kasik ja meeskvartett Q-VOX Tshehhist, viiuldaja Barnabas Kelemen Ungarist, tshellist Vytautas Sondeckis Leedust, klarnetist Marcis Kulis, pianist Vestard Shimkus ja saksofonikvartett n(ex)t Lätist, kastanjetimängija Bélen Cabanes Hispaaniast, kitarrist Andreas Maria Germek Austriast, vokaalseptett Svetilen Venemaalt jt. Oluliseks prioriteediks on Eesti muusikute osalusel tegutsevate rahvusvaheliste kammeransamblite tutvustamine. Just Kuressaare Kammermuusika Päevade ajendil on sündinud HonEst Quintette (Ungari-Eesti), Moskva-Milaano klaveritrio ja New Baltic Trio (Eesti-Läti-Leedu).

Kõrvuti kammermuusika klassikaga on Kuressaares kõlanud mitmete teoste maailma- ja Eesti esiettekanded, sealhulgas spetsiaalselt festivali tellimusel valminud teosed ning publikule seni vähetuntud väärtrepertuaar.

2003. ja 2004. aastal oli festivaliga ühendatud ka muusikateraapiale pühendatud loeng ja workshop.

Kontserdipaikadeks on Kuressaare erinevad kammersaalid – Kultuurikeskus, keskaegse Kuressaare linnuse kapiitlisaal, Raekoja saal, Muusikakooli saal, SPA “Rüütli” Ritteri saal, Kuressaare Laurentiuse kirik, Kuressaare Linnateater.

XI Kuressaare Kammermuusika Päevadeks valmis duubel-CDd "Kuressaare Kammermuusika Päevad 10", kuhu on koondatud seniste festivalide eredamad hetked.


Kontakt:
Andres Paas
+3725113118

Toimumispaik

Asukoht:
Kuressaare Muusikakool
Tänav:
Komandandi 9
Linn:
Kuressaare
State:
Saaremaa
Riik:
Riik: ee

Description

Vabandame, kirjeldust ei ole
 

Sündmused / Events

<<  September 2018  >>
 Es  Te  Ko  Ne  Re  La  Pü 
       1  2
  3  4  5
Saaremaa huvitavaim vaatamisväärsus on:
 
Bänner

Ilm Saaremaal