Bänner

Kasulikud lingid

Teised saared

Saaremaale tuleksin meelsamini ?
 

Email Prindi

Sündmused Saaremaal

Sündmus 

Title:
Juu Jääb 2008, Muhus
Millal:
03.07.2008 - 06.07.2008 
Kus:
Muhu saar - Muhu vald
Category:
Kontsert

Description

 FESTIVALI JUU JÄÄB 12. TULEMINE

Uskumatu, aga tõsi, festival Juu Jääb toimub maalilisel Muhu saarel juba 12. korda. Vähe on Eestis festivale või muusikaüritusi, mis võivad niisuguste traditsioonide üle uhked olla. Seda enam, et festival toimub loodusjõudude meelevallas - olgu selleks siis paduvihmas mudaseks muutuv rohukamar, romantilist südant kosutav tähistaevas või juulikuine päikeseleitsak. Ikka ja alati tulevad inimesed kokku, et tähistada muusika sündi, mis niisugusel kujul saab mõjuda ainult selle vana talu õues, nende iidsete puude, kiviaedade ja rookatuste loodud sünergias.

Läbi aastate on Juu Jääb püüelnud eesmärgi poole, pakkuda oma publikule midagi uut ja põnevat, samas rikastades inimeste kuuldesensoreid ka juba kõrgelt tunnustatud muusikalise assortiiga. Festival Juu Jääb tahab olla oma publiku nägu - nooruslik kuid elutark, seiklusjanuline kuid rahu armastav, et tema üks silm aegajalt nutaks ja teine naeraks, et mõnikord saaks muusika saatel õõtsuda, teinekord aga kaasa laulda ja tantsida nii nagu poleks homset päeva!

Juu Jääb on muutunud nende aastate jooksul sümboliks, mis tähistab rahulolu nii muusika, enda kui eluga - muremõtted jäetakse koju, tullakse, et nautida seda puhast rõõmu muusikast ja loodusest, nii uute kui vanade sõpradega koosolemisest, sundimatust "lihtsalt ise" olemisest.

Tihtipeale on Juu Jääbi lava näinud koosseise, kes ehk tavaliselt ühele püünele ei satugi. Nii on Juu Jääbi olnud esmaseks kohtumispaigaks Raimond Paulsile, Sergei Manukjanile ja Sofia Rubinale, kusjuures täie tõega võib öelda, et just Juu Jääb on olnud viimasele lennuplatvormiks ning täna on Eestis juba väga vähe inimesi, kes Sofiat ei teaks. Nautses Mihkli talu õues on kõlanud väga palju maailmamuusikat - siin on vihmasajus rahva pilgud lavale naelutanud mustlaslauljatar Norig, ukulele saatel tõelist Havaii lainetust pakkunud Bird ning bossanova rütmis rahvast tantsitanud Sergio Bastos, rääkimata siis eelmise aasta ühest peaesinejast inglihäälsest Eivorist või vastukaaluks samavõrd tulisest Simone Morenost. Aga just see ongi Juu Jääbi võlu, et kokku satub niivõrd palju eriilmelisi ja põnevaid artiste ning isiksusi, kellel kõigil on oma lugu jutustada. Läbi aastate on festivalilaval käinud ligemale pool tuhat muusikut, artisti ja DJ-d üle kogu maailma. Koop, Lindberg-Hemmer Foundation, Kain& Electric Barbarians, Bossa Electrica ja Rinneradio on vaid mõned nimed, kes festivali on oma esinemisega austanud ning seegi aasta saab esinejatevaliku poolest rikkalik olema.

Festival Juu Jääb, mis on varateismelise ikka jõudnud, toob oma kuulajateni sel aastal esmakordselt festivali ajaloos tõelise raggae show, kui publiku ette astub üks USA tunnustatumaid gospel raggae kollektiive Christafari. Samavõrd on küünlaid vääriv Paul Zauneri Blue Brassi ja nende suurepärase vokalisti Dwight Trible-i ülesastumine 5. juuli hilisõhtul. Soomest toob värskeid jazzituuli juba kõikjal Euroopas tunnustatud saksofonist Timo Lassy ning Soome uuema jazzmuusika legendaarne sõdur Tapani Rinne oma bändiga Rinneradio. Otse New Yorgist saabub Nautse Mihkli talu hoovi põnev jazzkvartett Catapults&Parachutes. Loomulikult jätkab Juu Jääb ka oma peent joont klassikalisema muusika maastikul, pakkudes publikule tõelise maiuse otse Naissaarelt, mille suvised põlisasukad Tõnu Kaljuste ja Nargen Opera näol kannavad ette Veljo Tormise muusikale lavastatud "Mäng murul". Kuid see pole kindlasti kaugeltki mitte kogu programm - come backi teeb legendaarne Eesti biitmuusikapunt Toomapojad ning Muhu Katariina kirikus saab kuulda Argentina ansamblit La Tregua koos Eesti ühe säravama soprani Pirjo Levandiga , kes nägi ka esimese Juu Jääbi sündi aastal 1997.

2008. aasta Juu Jääb saab taas kord näha suurepäraseid etteasteid ja maailma parimat publikut, viimase peal ilma (nii head kui halba), ülevaid emotsioone ja mõnusaid hommikuid. Kõik see on hinna sees ja garanteeritud!

Juu Jääb teeb suure tänukummarduse oma publikule ja toetajatele ning annab teada, et väravad Nautse Mihkli talu muusikaoaasi on 3.-6. juulini teile avatud! Teid oodatakse siin...

 

 

http://www.nordicsounds.ee/?id=58390

Toimumispaik

Asukoht:
Muhu saar
Linn:
Muhu vald
State:
Saare maakond
Riik:
Riik: ee

Description

Muhu - saar, kus aeg puhkab

 

Sündmused / Events

<<  September 2018  >>
 Es  Te  Ko  Ne  Re  La  Pü 
       1  2
  3  4  5
Saaremaa huvitavaim vaatamisväärsus on:
 
Bänner

Ilm Saaremaal